Göz şarj

Daha fazla genç insanın görme sorunları var. Bu eğilim yüksek teknoloji çağından kaynaklanmaktadır. Artık tablete sahip olmayan neredeyse hiç insan yok, dizüstü bilgisayar, telefon ya da masaüstü bilgisayar hakkında ne söyleyebiliriz. Dahası, genç insanlar arasındaki vizyon bozulma hali zaten kimseyi şaşırtmıyor. Birçok doktor bunu kabul etti: diyorlar ve herkesin var, yardım edemeyiz. Ve eğer bir ilaç reçete edilirse, çoğu zaman bizim istediğimiz kadar etkili olmaz ve fiyatı da anlamlı insanlara tatsız bir şekilde şaşırır.

Görme problemlerini şiddetlendirmemek ya da erken aşamalarda bunlardan sakınmamak için göz yorgunluğunu gidermek için birçok yol vardır. Bunlardan biri şarj olacak. Herkes bilgisayardaki çalışmanın her 45 dakikada bir birkaç dakika dinlenmeye ara verilmesi gerektiğini biliyor. Bu gözler için klasik bir egzersiz ve diğer işlemler olabilir: sıkıştırır, 5 dakikalık bir uyku ya da sokakta 10 dakikalık yürüyüş. Ama gözlerin dinlendirilmesine yardımcı olmanın en etkili ve hızlı yolu şarj oluyor.

İnsanlar neden gözler için egzersiz yapmıyorlar? Aslında, hayatında en az bir kez herkes iyi bir vizyonun sadece egzersizler yaparak başarılabileceğini düşündü, ama neye benziyor? Gözler için şarj yapmak çok karmaşık, yorucu ve etkisiz bir işlem görmüyordu, temellerini bilmelisiniz.

Evlerde ve sokakta, toplu taşımada olduğu gibi gözlerin şarj edilmesini sağlamak uygundur. Kişinin nerede devreye gireceği önemli değildir, ancak etki birkaç günlük egzersizden sonra farkedilecektir. Ortalama olarak günde 6 ila 10 döngü harcamanız gerekir. Bu, gözlerin rahat ve yorgun hissetmesi için yeterli olacaktır.

İlk yapılacak şey. Bu göz kapaklarını kapatmak. Sadece gözleriniz kapalıyken oturabilir ve parmaklarınızla kolayca gözlerinizi kapalı bir şekilde masaj yapabilirsiniz. Hiç zamanınız yoksa, kendinizi mini şarjla sınırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için pencerede durmalı ve en uzak noktayı bulmaya çalışmalısınız. Sadece bir bakışta olabilir. Ana şey, yakın mesafeden nesnelerin uzun bir görünümünden sonra gergin göz kaslarını gevşetmektir.

Gözlerin şarj edilmesi göz basıncının normalleşmesine katkıda bulunur, dikkati artırır. Gözler için basit egzersizler yaparak, görme yeteneğinizi büyük ölçüde koruyabilirsiniz. Şarj için herhangi bir ilaç, damla veya diğer farmasötik ürünlere ihtiyaç duymayacağınız için - ücret herkes için yapılabilir. Gözler için zamanında rahatlama, uzun yıllar boyunca vizyonunuzu korumanıza yardımcı olacaktır.

Svetlana, www.detadoctor.com