Çocuklarda Otitis: Tanı, semptom ve tedavi

Çocuklarda Otitis yetişkinlere göre çok daha yaygındır. Bebeklerde iç kulağın özel anatomik yapısı ile ortaya çıkmalarıdır. Tedavi başlangıç ​​aşamalarında başlamalıdır.

Çocuklarda otitis yetişkinlere göre anlamlı derecede fazladır. Bunun nedeni, şekillendirici organizmanın özel yapısıdır. Soğuk algınlığı ve burun iltihabı ile enfeksiyon, orta kulağa çok hızlı bir şekilde nüfuz eder ve bebek için çok hoş olmayan bir duruma neden olur. Bir çocukta, işitme tüpü, bir yetişkinden, patojenlerin başarıyla kullanılmasından çok daha geniştir. Kulakta bulunan özel miksoid doku yabancı maddeler için hoş bir substrattır. Yaşla birlikte, düzelir ve bakteriler çok rahat olmaz, ancak bebeğin akut veya kronik nazofaringeal hastalıkları olduğu sürece otit korkulmalıdır.

Ebeveynler hastalığın ilk faktörüdür. Bulmak ipuçlarıyla kolaydır. Kulak memesine bastırırken, çocuk başını sertçe çeker, uyurken huzursuz ve sinirli olur. Aynı zamanda soğuk algınlığı varsa, patolojinin varlığı riski önemli ölçüde artmaktadır. Ek bir provokatif faktör adenoidler, kronik rinit ve sinüzittir. Vücut sıcaklığındaki bir artış, hastalığın ilerlemesini ve bir doktora başvurma ihtiyacını gösterir. Modern antibakteriyel tedavinin, hastalığı kronik bir aşamaya çevirmemek için doğru ilaç kombinasyonunu gerektirdiği göz önüne alındığında, bir KBB uzmanının danışılması gereklidir.

Otitis ana aşamalarını düşünün. Başlangıçta, kulakta gürültü olduğu ve sıcaklıkta hafif bir artış olduğu inflamasyon gelişir. Kısaca oluşur ve çoğu zaman fark edilmeden gider. Sürecin ilerlemesi ile catarrhal aşamasına gider. Klinik olarak, hastalar delici ağrı ve tıkanıklık hissi yaşarlar. Mukoza zarı iltihaplıdır ve kulaktan çıkan seröz akıntıyı gözlemleyebilirsiniz. Gelecekte, hastalık preperformatif form haline gelir. Mevcut sızma birikimleri, içlerindeki mikroorganizmaların çoğalmasını destekleyen katı bir bileşime sahiptir. Patojenler dişlerin, lenf düğümlerinin vb. Enfeksiyonlarına yol açabilir. Kronik odaklanmanın tedavi edilmesi oldukça zordur ve sağlık için büyük bir tehditle doludur. Bu aşamadaki sıcaklık oldukça yüksek sayılarda tutulur. Püy kırıldıktan sonra, kulaklardaki ağrının azaldığı ve sesin azaldığı bir delikli form ortaya çıkar. İyileşme alanı atılım skar dokusu ve eliminasyon süreci vardır.

Kulak iltihabının ve orta kulağın mukoza zarının yenilmesinden dolayı otitin yok edilmesinden sonra bir kişinin işitsel özelliklerinin azaldığı belirtilmelidir.

Hastalığın tedavisi, cerrahi müdahalede bulunmadan hala bir fırsat olduğunda, mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilmelidir. Alkol damlaları hastalıklı kulağa gömülür ve pamuklu çubukla kaplanır. Pozitif etki, ısınan kompresler ile artırılmıştır. Sıvı, kulakçıktan izlenirse yöntem kullanılamaz. Böyle durumlarda kulak zarının hasarlı kısmından alkol girişi büyük acılara neden olur. Ebeveynlerin bu aşamada yapabilecekleri tek şey, vazokonstrüktif damlaları çocuğun burun boşluğuna bırakmaktır. Bu durumlarda antiseptik preparasyonlar, kulakta reçete edilir ve bu da antibakteriyel etkiye sahip olmalıdır. Ayrılmamış otitis aşamaları, bir uzmana zamanında sevk ile konservatif olarak başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Eğer gerekli anı kaçırırsa, o zaman parasentez olmadan yapılması imkansızdır (kulak zarını insizyon bırakmak için kesip çıkarma operasyonu).

Svetlana, www.detadoctor.com