Bıraktıktan sonra akciğerleri nasıl temizlerim

Sigara içmenin sağlığa büyük zarar verdiğini fark eden pek çok kişi kötü bir alışkanlıktan vazgeçmeye cesaret edebilir. Aynı zamanda, refahlarının anında daha iyi hale gelmesi gerektiğine inanıyorlar. Tabi ki sigarayı bıraktığınızda sağlığınız iyileşir, ancak belirli bir süre geçmelidir.

Vücuda yardım

Akciğerlerin anlık olarak zehirlerden arındırılmayacağı anlaşılmalıdır. Solunum sisteminin iyileşme süresi birkaç aydan bir yıla kadar sürebilir, hepsi akciğerlerin kirlilik derecesine bağlıdır.

Zehirleri kaldırma işlemini hızlandırmak için, eski bir sigara içicisi aşağıdaki eylemleri gerçekleştirebilir. İlk başta herkes için mevcut olan en basit tavsiyeleri çalacağız.

İnhalasyonları sevin - en iyi sonuçları elde etmek için kozalakları, çamı, köknarı, sedir ve ardıç ücretlerini kullanın. Meşe, okaliptüs, siyah frenk üzümü yaprakları tarafından salgılanan tıbbi maddeleri solumaktan çekinmeyin. Avantaj, buharda pişmiş papatya çiçekleri, lavanta ve aynı zamanda nane, adaçayı bitkilerinin kokularını getirecektir.

Aşağıdaki öneriler bir kişiden biraz çaba gerektirir:

Egzersiz - hava yollarını temizleme mekanizmasını başlatmak ve hızlandırmak için fiziksel egzersizler gereklidir. Aerobik, yüzme ve koşma tercih etmek daha iyidir. İnternet, bir kadının sigarayı bırakıp kilo vermesiyle ilgili hikayelerle doludur - bununla birlikte, zorunlu fiziksel aktivite hemen hiçbir şekilde belirtilmemiştir!

Özellikle nefes egzersizleri üzerine ustalaşın, "yogilerin tam solunumu". Böylece sadece akciğerleri temizlemeye ve balgam çıkarmalarına yardımcı olmanın yanı sıra, kendinizle de uyum içinde olursunuz. Genel olarak jimnastik çok sağlıklıdır: bağışıklık ve kardiyovasküler sistemleri güçlendirir.

Hamamı ziyaret edin - banyonun faydalı özellikleri, akciğerlerden zehirli maddelerin yok edilmesi ile sınırlı değildir. Ayrıca, tüm cildin gözeneklerini genişletir ve temizler. Olumlu etkiyi arttırmak için meşe veya köknartan yapılmış süpürgeler kullanın.

Genellikle temiz havadasınız - konutunuzun yakınında iğne yapraklı bir orman varsa, mümkün olduğunca sık yürüyün. Havası, solunum organlarının işleyişi üzerinde uyarıcı bir etkiye sahip olan fitokitler bakımından zengindir.

Sadece entegre bir yaklaşımın ve düzenli prosedürlerin meyve vereceğini unutmayın.

Akciğerleri temizlemenin dış belirtileri

Öksürük ve mukus salgılanması ile korkmayın. Bu, akciğerlerin temizlemeye başladığı kesin bir işarettir. Ancak, bu belirtiler isteğe bağlıdır, solunum yolu temizliği fark edilmeden geçebilir.

Son ateş

Bazen bir süre öksürük görmek sigara içmeyi hatırlatacaktır. Teslim etme arzun bile olabilir. Hiçbir durumda cazip olmayacaktır, çünkü bağımlılık yakında ortadan kalkacaktır ve bronşit belirtileri rahatsız edecektir. Bu noktada, akciğerlerin tam kapasitede çalışabileceğini göreceksiniz ve işçileriniz boşuna değildi!