Diş tedavisi ile uğraşmak için acelesi olmayan kişiler için, dişlerde bir kusurun nasıl düzeltileceği sorusu başkaları için acil hale gelir. Çiğneme bölgesinde veya sıranın ön kısmında bir dişin olmaması, hem estetik hem de işlevsel-fizyolojik bir problemdir, çünkü kalitatif olarak çiğneme yeteneğinin olmaması, kaçınılmaz olarak gastrointestinal sistemin çalışmasını etkiler.

Tek bir kusur söz konusu olduğunda, dişhekimleri oybirliğiyle, köprü protezlerindeki hastalara, emayenin doğal rengiyle mükemmel bir şekilde eşleştirilebilecek modern malzemelerle tavsiyelerde bulunurlar. Bu yaklaşımın birkaç avantajı vardır:

• Protezin görsel görünmezliği ve bir gülüşün estetiği.

• Hijyen için her gün diş protezini ağızdan çıkarmaya gerek yoktur.

• Servis ömrü 20 yılı aşan bir malzemeyi seçme yeteneği (örneğin, zirkonyum dioksit).

Ancak, tüm bu avantajlar, yokluğun iki tarafında bulunan iki dişin hazırlanmasına neden olacağı gerçeğinin olumsuz etkisini çok azaltabilir. Protez için seçilen malzeme tipine bağlı olarak, belli bir emaye tabakası abutment dişlerinden çıkarılır. Doğal olarak, bundan sonra, diş daha savunmasız ve daha az dayanıklı hale gelir.

Abutment dişlerin döndürülmesiyle bir köprünün kurulmasının, bir kartopu gibi, bu dişlerin üzerinde görünmeye başlayabilecek sorunların sadece başlangıcı olduğunu anlayan bir çok hasta vardır. Köprüleri çevirmeden güvenli bir şekilde kuruyorlar.

Bugün, Maryland / Manhattan Köprüsü teknolojisi az ya da çok kanıtlanmıştır. Buradaki fikir şudur: eğer abutment dişleri canlı ve sağlıklı ise, yan taraflarında yüzey hazırlığı yerine (birbirine bakarak), mini-çubuklar ince bir diş fırçasıyla yapılır. Bu çentikler arasında ince fakat yeterince güçlü bir fiberglas “kiriş” kurulur. Daha sonra aynı fiberglas ile “takviye” üzerine inşa edilir ve üzerine modern kompozit bir taç dökülür. Bu yöntem çiğneme alanı için kullanılmaz, ancak frontal alanlarda kendini kanıtlamıştır.

Büyükşehir dişhekimliği uzmanları ile Maryland köprüsünün özel durumunda kurulum olasılıkları hakkında daha fazla bilgi edinin. Http://clinicprofi.ru/ adresindeki formu kullanarak ortopedi uzmanı ile randevu alın.